İçeriğe geç

Dreamspark ve Dreamspark Üyelik

dreamspark

Dreamspark Microsoft’un bazı programları lisanslı olarak ve bu programlar ile ilgili görsel eğitimlerin bulunduğu ve öğrencilere ücretsiz olarak sağladığı hizmetlerden biri olup gerçekten bir öğrenci için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

dreamsparkHizmet

Dreamspark üyelik aşamalarını yapmadan önce önemli olduğunu düşündüğüm birkaç konudan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle dreamspark üyeliğini gerçekleştirebileceğiniz üç yol vardır.

  •      Üniversitesiniz dreamsparka üye ise okulunuza ait olan e-mail adresiniz ile üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  •      Bir diğer yolda üniversitenizde bulunan MSP ( Microsoft Student Partners ) temsilcisinden elde edeceğiniz dreamspark aktivasyon kartlarını kullanarak
  •      Eğer üniversitenizde MSP bulunmuyor ise yardım@msakademik.net mail adresine mail atarak yardım isteyebilirsiniz.

Bunların yanında  dikkat edilmesi gereken önemli bir konuda eğer Windows Phone uygulamaları geliştiriyorsanız ve bunları dünya genelinde satışa sunmak istiyorsanız bu üyelik sırasında kullanacağınız dreamspark aktivasyon koduna ihtiyacınız olacaktır.

Bunu da kısaca açıklamak gerekirse;

Windows Phone için yaptığınız uygulamalar Marketplace te yayınlanmaktadır. Ve daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi bu siteye uygulama yükleyebilmemiz için yallaapps adlı bir site üzerinden yapıyoruz. Normalde bu siteyi kullanıp uygulama yükleyebilmek için ücret ödenmesi gerekiyor. Ama biz bu siteye dreamspark aktivasyon kodunu kullanarak öğrenci olduğumuzu belirttiğimiz zaman bize ücretsiz 100 kredi verilmektedir. Sadece uygulamalar ücretsiz yayınlanırsa her bir uygulama için bir kredi düşülür. Yalnız siz uygulamanızı ücretli koyduğunuz zaman kredi düşülmeyecektir.

NOT: Windows Phone uygulamanızı yallaaps sitesine yükleyebilmek için öncelikle dreamspark sitesine üyeliğimizin bulunması gerekmektedir. Aksi taktirde üyeliğiniz gerçekleşmeyecektir.

Bu önemli hatırlatmaları yaptıktan sonra dreamspark üyeliğimizi nasıl yapabileceğimize geçelim.

Öncelikle elimizde yukarıda bahsettiğim gibi dreamspark aktivasyon kartlarından bir tane temin etmemiz gerekmektedir.

Ondan sonra www.dreamspark.com adresine gidiyoruz.

1

Karşımıza yukarıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Burada öğrenci olarak kayıt yapacağımız için a student a giriyoruz.

2

Karşımıza tekrar yukarıdaki gibi bir pencere gelecek ve üyelik işlemlerini gerçekleştirmek için GET STARTED” seçeneğine tıklıyoruz.

3

Burada yapmanız gereken istenilen bilgileri doldurmaktır. Eğer üyeliği dreamspark kartınızla gerçekleştiriyorsanız okul girmenize gerek yoktur ve işaretli kısma dreamspark aktivasyon kodunuzu giriyorsunuz. Altındaki ISC code kısmını boş bırakıyorsunuz.

NOT: Eğer üyelik işleminizi dreamspark aktivasyon kodu ile değil de üniversite mail adresiniz ile yapacaksanız her hangi bir ürüne gelip “get verified” butonuna basın, ülke olarak “Turkey”seçtikten sonra “get verified through my school” seçtikten sonra okulunuzu seçip okul mail adresinizle onaylandıktan sonra üyeliğiniz gerçekleşecektir.

4

Yukarıdaki gibi yapıp verilen bilgileri girdikten sonra “Continue to verify” yi tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

5

Sonrasında ise yukarıdaki pencereye geleceksiniz. Sağ üst köşede “My Account” ve “Sing Out”butonlarını görüyorsanız eğer üyelik işleminiz başarı ile tamamlanmıştır ve herhangi bir ürüne girerek“Dowloand” butonunun da aktifleştiğini göreceksiniz.

Kategori:Program Kurulumları ve Üyelik İşlemleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir