İçeriğe geç

SharePoint SandBox Solution’da Debug Yapmak

Merhaba arkadaşlar, kendi lokalimiz de sharepoint çalışması yapıyoruz diyelim veya yazılım geliştirmesi yaptığımız server sharepoint kurulu server ise burada rahatlıkla debug yaparak kodumuz üstünde adım adım gidebilir veya hata varsa hatanın nerede ve hangi aşama da karşımıza çıktığını görebiliriz.

Not: Bunu sadece yazılım geliştirme yaptığımız ve sharepoint ortamının yüklü olduğu ortam aynı yerde ise yapabilmekteyiz.

Paketimizi ortama deploy ettik diyelim ve debug yapmak istiyorsak visual studio da istediğimiz alanlara breakpoint bırakıyoruz ve visual studio nun üstteki menülerinden “Tools” kısmına gelip oradan “Attach to Process…” kısmına tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

SandBoxSolutionDebug

Burada “Show processes from all users” seçili olacak şekilde listeden “SPUCWorkerProcess.exe” yi arayıp buluyoruz ve sadece onu seçerek “Attach” butonuna basıyoruz.

Bu işlemi yaptıktan sonra Visual Studio muz debug moda geçmiş bulunmaktadır Tek yapacağımız şey kodun bulunduğu sayfayı tekrardan yüklemek ve kod üstünde ilerleyerek işlemlerimizi yapmak 🙂

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir