C# ile Dosya Ekleyerek Mail Gönderme İşlemi

2+

Merhaba arkadaşlar, diyelim siz programınızda mail gönderme işlemi yapmak istiyorsunuz ve birde bu maile bilgisayarınızda ki herhangi bir dosyayı da ek olarak eklemeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki kod parçacığını kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki kod kısmında aşağıda yer alan kısımlar şu şekildedir :

FromMailAddress : Gönderen mail adresi.

SendMailAddress : Gönderilen mail adresi . (İsteğe göre arttırılabilir.)

MailSubject : Mail başlığı.

MailBody : Mail içeriği.

MailAttachmentPath : Ek olarak eklenecek dosyanın adresi. (ÖR: D:\Test.txt)

FromMailPassword : Mail gönderen e-mail adresinin şifresi.

Bu alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğiniz zaman sorunsuz bir şekilde ekiniz ile mail gönderme işlemini yapıyor olacaksınız.

2+

10 thoughts on “C# ile Dosya Ekleyerek Mail Gönderme İşlemi

 1. Hocam güzel olmuş teşekkürler ama ben gönderenin e posta ve şifresini istemeden metin belgesini göndermesini istiyorum nasıl olacak

  0
  1. Merhabalar, bunun için herhangi bir yöntem yok zaten olsa da bu güvenlik açığı olacaktır. Burada mail gönderenin bir şekilde hesabına giriş yapılması gerekmektedir. Ya da code tarafında sen standart bir mail bilgisi tanımlarsın ve tüm gönderilenler o mail adresi üzerinden gider.

   0
   1. Mesela ben masaüstüne metin belgesi oluşturdum yazdığınız bilgileri tamamiyle kendi hesaplarına göre doldurdum (iki olay için farklı e postalar) butona click olayı ile kullanıcı haberi olmadan metin belgesini yollarmı

    0
 2. Selamın Aleyküm hocam bir sorum olacaktı size ben sorunsuz bir şekil de dosya yolunu yazmama rağmen dosya yoluna erişilemedi diye hata alıyorum ve maalesef dosya gönderemiyorum yardımcı olursanız severim. Teşekkür ederim.

  0
  1. Merhabalar, Burada eğer dosya yolunu sorunsuz bir şekilde vermenize rağmen dosyayı bulamıyorsa dosya ya da dosyanın bulunduğu konumdaki klasörlerden birinin yetkisinden dolayı sistem tarafından o konuma ya da dosyaya erişim yapamamaktadır.

   0
  1. Mail gönderme işlemini yaptığınız mail adresinin sağlayıcısı tarafındaki ayarlarda farklılık olabilir. Port numarası vs gibi.

   1+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir