İçeriğe geç

SharePoint Visual Studio Workflow “Unrecognized tag ‘x:Members’ in namespace ‘http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml'” Hatası ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Sharepoint visual studio da yer alan Workflow oluşturup kullandığımız zaman karşınıza çıkabilecek bir hatadan ve bu hatanın çözümünden bahsedeceğim.

Projenize workflow ekledikten sonra yukarıdaki gibi bir hata ile karşılaşabilir ve bu hatadan dolayı projenizi derleyip wsp dosyanızı oluşturamayabilirsiniz.

Bu durumda workflow ayarlarında yapacağınız bir kaç değişiklik ile bu hatayı düzeltebilir ve wsp dosyanızı oluşturarak ortama deploy edebiliriz.

Solution da projemizdeki workflow a gelerek workflow dosyanızın içerisinde yer alan “Workflow.xaml” dosyasına geliyoruz ve bu dosyanın ayarlarını açıyoruz. Burada “Build Action” sekmesinde “Page” seçili olarak göreceksiniz. Bu kısmı “XamlAppDef” olarak seçiyoruz.

Bahsettiğim ayarı yukarıdaki gibi ayarladıktan sonra hata giderilmiş olacaktır ve sorunsuz bir şekilde projenizi derleyerek deploy edebilirsiniz.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir