İçeriğe geç

SharePoint Loading this assembly would produce a different grant set from other instances. (Exception from HRESULT: 0x80131401) Hatası ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere SharePoint sunucularında Haziran 2018 windows .Net güncellemesi ile gelen bir hata ekranından ve bu hatanın nasıl çözüleceğinden bahsedeceğim.

Sharepoint sitenize ya da orada yayınlanan bir servisinize erişmeye çalıştığınız da ekranda aşağıdaki gibi bir hata ekranı ve “Loading this assembly would produce a different grant set from other instances. (Exception from HRESULT: 0x80131401)” şeklinde bir hata ile karşılaşabilirsiniz.

Bu hatanın çözümü için regedit tarafında bir değer ekleyerek çözebiliriz.

İlk önce “Regedit.exe” yi açıyoruz. Orada “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework” konumuna giderek bu konumda bir tane “DWORD (32-bit) Value” tipinde bir değişken ekliyoruz. Bu değişkenimizin adını “LoaderOptimization” olarak verip değerini de “1” olarak setlememiz gerekmektedir.

Daha sonrasında IISRESET yapılması gerekmektedir.

Bu işlemi güncelleme geçen tüm sunucularda yaparsak hata çözülmüş olacaktır ve sorunsuz bir şekilde sisteminiz çalışmaya devam edecektir.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir