İçeriğe geç

SharePoint Online Team Site Sitede Site Ayarlarında Çözümler ( Solutions ) Sayfasından WSP Yüklerken Alınan Yetki Hatası ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere sharepoint online ortamında oluşturmuş olduğunuz team site bir web application üzerinde site collection admin olduğunuz halde site ayarlarında yer alan çözümler sayfasından wsp yüklerken alınan hatanın çözümünden bahsedeceğim.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi site collection admin bile olduğunuz zaman paket yüklemeye çalıştığınız zaman yetki hatası ile karşılaşabiliyorsunuz.

Burada sharepoint online admin kısmında yetki vermeniz gerekmektedir. Bunu da powershell komutu ile yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

  • Bilgisayarınızda SharePoint Online için Management Shell yüklü ise onu yönetici olarak çalıştırıyoruz. Eğer yüklü değil ise https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35588 adresinden indirerek yükleyebilirsiniz.
  • Management shell yönetici olarak çalıştırdıktan sonra aşağıdaki komutu çalıştırıyoruz.

  • Bundan sonra aşağıdaki powershell kodunu yazarak çalıştırıyoruz ve sharepoint admin bağlantısını sağlıyoruz. Bu kodda “<your-O365-domian>” yazan yere sharepoint online domain adresinizi yazmanız gerekmektedir.

  • Bağlantıyı sağladıktan sonra aşağıdaki komut ile yetki işlemini tamamlıyoruz. Bu kodda “<your-O365-domian>” yazan yere sharepoint online domain adresinizi ve “/sites/<your-site-collection>” olan yere de eğer subsite ise o adresi değil ise de direk silerek root adresi bırakıyoruz.

Yukarıdaki adımları sorunsuz bir şekilde tamamladıktan sonra çözümler ekranından paket yüklemesini tekrar denediğiniz zaman yetki hatası almadan yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir