İçeriğe geç

SharePoint Yeni Web Application Oluştururken Çıkan “The password supplied with the username Domain\Username was not correct. Verify that it was entered correctly and try again.” Hatası ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sharepoint ortamında yeni bir web application oluştururken karşınıza çıkabilecek bir hatadan ve bu hatanın çözümünden bahsedeceğim.

Sunucuya farm admin ile bağlandınız ve tüm sunucu da application poollar ve servislerde aynı kullanıcı ile çalışıyor. Yeni bir web application oluşturmaya çalıştığınızdan birden karşınıza aşağıdaki gibi bir hata çıkıyor.

“The password supplied with the username Domain\Username was not correct. Verify that it was entered correctly and try again.”

Aslında sunucuya da bu kullanıcı ile giriş yapmış olmanız ve tüm sistem bu kullanıcı ile sorunsuz çalışmasına rağmen bu hatayı alabilirsiniz.

Bu hata eğer farm hesabınızın şifresi değiştiyse ya da expire oldu ise karşılaşabileceğiniz bir hatadır. Burada application poollarda, servisler de ve central adminde şifrenizi değiştirmeniz yeterli gelmeyecektir.

Bu hatanın çözümü için “stsadm” powershell komutu ile sharepoint farm admin hesabımızın bilgisini güncellememiz gerekmektedir.

Bu kod satırında <UserAcount> kısmında Domain\userName şeklinde kullanıcı adını <New-password> yazan yere de yeni güncel şifrenizi yazmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki görselde de göreceğiniz gibi bu powershell doğru bilgilerle çalıştırdığınız zaman size “Operation completed successfully.” mesajı gelene kadar beklemeniz gerekmektedir. Bu işlem biraz uzun sürebilmektedir.

Bu mesajı gördüğünüz zaman IIS reset atarak yeniden web application oluşturmayı deneyebilirsiniz ve bu hatanın gittiğini görüp sorunsuz bir şekilde web application oluşturabileceksiniz.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir