İçeriğe geç

Windows Phone Dev Center Üyelik

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz günler de Windows Phone uygulamalarımızı marketplace yüklemek için kullandığımız yallaapps sitesi artık aradan kalkmıştı ve yeni bir site olarak Windows Phone Dev Center gelmişti. Bizde artık uygulamalarımızı aracı kullanmadan direk Windows Phonde Dev Center kullanarak Marketplace atabiliyoruz.

Eğer yallaapssa üyeliğiniz varsa  artık oradan uygulama gönderemiyeceksiniz ve Windows Phone Dev Center dan yeni üyelik almanız gerekecektir. Bugün size nasıl üyeliğinizi gerçekleştireceğinizi anlatacağım.

NOT: Eskiden yallaapps ta üyelik ücreti alınırdı ve öğrenciler bu üyelik ücretini ödememek için dreamspark aktivasyon kodu kullanırdı. Ama artık Windows Phone Dev Center da üyelik yaptığınız zaman dreamspark aktivasyon kartı ile gelen 100 kredi hakkı otomatik tanımlanmaktadır.

Evet ilk önce Windows Phone Dev Center sitesine giriş yapıyoruz.

1

Karşımıza çıkan sayfa da Dashboard kısmını tıklıyoruz.

2

Eğer mail adresiniz açık ise karşınıza bu ekran çıkmayacaktır. Mail adresiniz kapalı ise bu ekrandan Windows Live mail adresinizle giriş yapmanız istenecektir. Buraya girdiğiniz mail adresi üzerine tanımlanacaktır üyeliğiniz.

3

Windows live adresiniz ile giriş yatıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir ekran çıkacaktır. Burada üyeliğinizin olmadığını ve üyelik yapıp yapmayacağımızı sormaktadır. Üyelik işlemine devam etmek için “Join Now” butonuna basıyoruz.

4

Sonraki adında çıkan secenekten ülkeyi seçiyoruz, altındaki seçeneklerdende öğrenci olduğumuzu belirttikten sonra kullanım koşullarını kabul ettiğimize dair tick işaretini koyup “Next” ile devam ediyoruz.

5

Sonraki sayfa da ise temel bilgilerimizin yer alacağı sayfa çıkmaktadır. Burada başlıkların sağ üst köşelerinde yıldız olanlar zorunlu olmak şartı ile gerekli yerleri dolduruyoruz ve “Next” deyip devam ediyoruz.

6

Sonra karşımıza çıkacak olan pencerede yine öğrenci olduğumuzu “I’m a student” seçeneğini seçip“Next” deyip devam ediyoruz.

7

En son ise karşımıza ücretli uygulamalarımızdan alacağımız ücretleri alabilmemiz için bir seçenek çıkacaktır ve bu seçeneklerden birini seçerek ücretli uygulama satışı yapabilmemizi sağlayan adımları yapabiliriz.

Eğer şimdilik ücretli uygulama yayınlamayacaksanız bu adımı yapmak zorunda değilsiniz.. “Done”butonuna basarak devam edebilirsiniz ve üyelik işleminiz gerçekleşecektir. Sonrasında ise“Dashboard” sayfanıza yönlendirileceksiniz.

NOT: Eğer siz ücretlendirme kısmını geçtiyseniz ve ilerde de ücretli uygulama yayınlamaya karar verdiyseniz yukarudaki ayarlamaları daha sonradan profilinizden gerçekleştirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi Windows Phone uygulamalarımızı yayınlayabilmemiz için Windows Phone Dev Store üyeliğimizi çok basit bir şekilde bir kaç adımda gerçekleştirdik. Birdahaki yazımda da Widows Phone Dev Store a uygulamalarınızı nasıl yükleyebileceğinizden bahsedeceğim.. :) :)

Kategori:Program Kurulumları ve Üyelik İşlemleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir