İçeriğe geç

SharePoint Site Başlığı, Açıklaması ve Logosunu Değiştirme

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere sharepoint sitesinde site başlığı, site açıklaması ve site logosunu nasıl değiştireceğimizi anlatacağım.

Sharepoint sitemize giriyoruz.

1

Sitemize girdikten sonra sağ üst köşede yer alan ayar logosuna tıklıyoruz.

2

Ayar logosuna tıkladıktan sonra küçük bir sayfa açılacaktır altında ve o sayfadan en altta yer alan “Site Settings” olana tıklıyoruz.

3

 

Karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Eğer site sahibi siz iseniz site ayarları ile ilgili bütün kısımlar size gözükecektir. Siteye giriş yapmış olduğunuz kullanıcıların yetki seviyelerine göre burada gözükecek alanlar değişmektedir.

Tavsiyem siteye tamamen site yönetim kontrolü olan bir kullanıcı ile giriş yapmış olmanız.

Ayarlar sayfasında “Look and Feel” başlığı altında yer alan “Title, description, and logo” kısmına tıklıyorsunuz.

4

 

Karşımıza bu ayarlamaları yapacağımız bir ekran çıkacaktır. Burada istediğimiz bilgileri değiştirebiliriz. Logo yükleme işlemini de ister sharepoint üzerinde bulunan bir logo ile ister bilgisayarımızdan bir logo seçerek yapabilme şansı sunmaktadır.

Eğer logoyu bilgisayarımızdan yükleyecek olursak bu logyu ilk önce sharepoint ortamına daha ekledikten sonra logo yapmaktadır. Yani daha önce yapmış olduğunuz bir logoya geçmek istiyorsanız tekrar yüklemenize gerek kalmadan sharepoint ortamında bulabilirsiniz.

İstediğiniz değişiklikleri tamaladıktan sonra sağ alt köşede bulunan “OK” butonuna basarak yaptığınız değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

5

 

Anasayfamıza geri geldiğimizde yaptığımız değişikliklerin uygulandığını görebileceksiniz.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir