İçeriğe geç

SharePoint Failed To Detect If This Server Is Joined To A Server Farm Hatası

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere karşılaştığım bir hatadan bahsedeceğim.

Hiç bir sorun yokken sharepoint portalinize birden bire erişim iptal oluyor ve aynı şekilde central admin tarafında da giriş yapıyorsunuz ve oraya da erişemiyorsunuz. IIS vs her taraftan kontrol ettiğinizde hiç bir aksaklık ve sorun göremeyebilirsiniz.

Bu süreçleri atlattıktan sonra en son çözüm olarak SharePoint Configuration Wizard çalıştırarak sistem yapılandırmasını tekrardan yaparak sistemi ayağı kaldırmayı planlıyorsunuz ve sunuç aşağıdaki gibi bir hata ekranı oluyor.

confg wizard found farm error

Burada çıkan hata sonucunda bir anlam veremeyebilirsiniz. Büyük sistemlerde bildiğiniz gibi application, front end ve database kısımları ayrı ayrı serverlarda hatta birden fazla serverlarda tutularak sistem yükünü paylaştırılmıştır.

Hata da bize veritabanı sunucusunda veritabanının bulunduğu disk alanının dolduğundan ve veri yazacak hiç bir boş alan kalmadığından dolayı vermektedir. Genelde çalışmalarımızı application server da yaptığımız için orada ki disk alanlarını sadece kontrol ederiz ve veritabanı serverı aklımıza gelmez.

Dediğim gibi veritabanı sunucusunu kontrol ederseniz ve server da yer alan disk alanını arttırırsanız sorunun çözüldüğünü ve sisteminizin sorunsuz çalışmasına devam ettiğini göreceksiniz. 🙂

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir