İçeriğe geç

JavaScript ile Tarih ve Saat Geri Sayımı Yapma

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere javascript ile countdown yani geri sayım sayacı yapabilmeniz için düzenlemi olduğum bir javascript fonksiyonunu anlatacağım.

Belirli bir tarih ve saatten geri sayımı yaptırmak istiyorsanız aşağıdaki fonksiyonu javascript dosyasına ekliyorsunuz.

Daha sonra html tarafında aşağıdaki kodu ekliyoruz.

Eğer div imizin id sini değiştirecek olursak yukarıdaki fonksiyonumuzda içinde de ayni şekilde yazılacağı document.getElementById(‘countdown’).innerHTML kısmında da id kısmının değiştirilmesi gerekmektedir.

bu kısımları tamamladıktan sonra fonskiyonumuzu istediğimiz yerde istediğimiz şekilde tarih ve saat değerlerini değişken olarak vererek kullanabiliriz. tarih ve saat geldiği ve geçtiği zaman ise onların yerine DOLDU! yazacaktır.

Örneğin CountDownTimer(’09/19/2018 10:1 AM’); şeklide fonsiyonumuzu çağırabiliriz. Bu sayede hızlıca bir countdown yapabilirsiniz.

Kategori:Javascript - Jquery

4 Yorum

 1. Gul Gul

  amp;lt; 0 şu nedir? 14cu siradaki

  • Küçüktür (<) işaretinin html kodu olarak geçmektedir. Code Viewer uygulamasından dolayı bozulmuş olacak tekrar düzenledim.

 2. yusuf yusuf

  Hocam ben datei tarih şeklinde yazdım oldu amacım şu zaman bittiğinde şuanki date tarihinin üzerine 7 gün eklemesi nasıl yaparım epostama dönmeyi unutmayın

  • Merhabalar, tarih kısmını date değişkenini oluştururken aşağıdaki gibi 7 gün ekleyerek devam edebilirsiniz.
   var date = new Date();
   date.setDate(date.getDate() + 7);

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir