İçeriğe geç

SharePoint Product Configuration Wizard Çalıştırıldığında Alınan “This SQL Service instance does not have the required ‘maxdegree of parallelism’ setting of 1” Hatası ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Özellikle SharePoint kurulumu sırasında çıkan SharePoint Product Configuration Wizard çalıştırıldığında alınan “This SQL Service instance does not have the required ‘maxdegree of parallelism’ setting of 1” hatasının çözümünden bahsedeceğim.

Yukarıda da görüleceği gibi SharePoint Product Configuration Wizard çalıştırıldığında özellikle ilk kurulum sonrası “This SQL Service instance does not have the required “maxdegree of parallelism” setting of 1. Database provisioning operations will continue to fail if “’maxdgree of parallelism’ is not set 1 or the current account does not have permissions to change the setting…” hatası vermektedir.

Bu hatanın çözümü için SharePoint sisteminizin yüklü olduğu SQL Server Instance gitmeniz gerekmektedir.

SQL Server Management Studio ile var olan instance geldiğimiz zaman sağ tıklayarak açılan menüden en altta yer alan “Properties” tıklıyoruz.

Açılan özellikler popup üzerinde sol menü de yer alan “Advanced” sekmesine geliyoruz ve en alt inerek “Max Degree of Parallelism” özelliğini buluyoruz. Bu değerin “0” olduğunu göreceğiz ve bunu “1” olarak güncelleyip kaydediyoruz.

Bu işlemi doğru yerde ve sorunsuz bir şekilde tamamladıktan sonra tekrar SharePoint sunucumuza giderek ora da SharePoint Product Configuration Wizard baştan çalıştırıyoruz. Eğer ayarlamalarda başka bir hata yoksa verilen hatayı vermeden sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir