İçeriğe geç

SharePoint Online Modern Görünümde “Return to classic SharePoint ( Klasik SharePoint görünümüne dön )” Linkinin Çıkmaması ve Görünümler Arası Kod Kullanarak Geçiş Sağlamak

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere SharePoint online üzerinde yer alan “Modern Experience” ve “Classic Experience” olarak geçen modern ve klasilk görünüm arasında kod ile nasıl geçiş yapacağımızdan bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi sharepoint online üzerinde team site ve comunication site tipleri ile birlikte bir sürü site özellikleri gelmektedir. Burada bazılarında direk olarak görünüm değiştirme özelliği site içeriğinde gelmektedir ama bazılarnda gelmemektedir.

Yukarıdaki son görselde de gördüğünüz gibi bu link gelmediği zaman görünüm güncelleme ihtiyacı duyduğumuzda bu görünüm geçişini aşağıdaki js kodunu tarayıcımızın console kısmına yapıştırıp çalıştırdığımız zaman sayfayı yenileyerek geçiş yapacaktır.

Yukarıdaki kod tarafında yer alan “splnu” değerini “0” olarak yapıp güncellerseniz “Classic Experience” görünümüne, “1” olarak değiştirip güncellerseniz “Modern Experience” görünümüne geçiş yaparsınız.

Bu yapmış olduğunuz ayarlamayı tarayıcınız da “F12” basarak “Application” sekmesinde yer alan ve sol menüdeki “Storage” başlığı altında bulunan “Cookies” kısında sharepoint adresinize girdiğiniz zaman “splnu” değişkeninin görebilirsiniz.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir