İçeriğe geç

SharePoint Online Liste veya Doküman Kütüphanesi Modern Görünümde “Yeni (New)” Butonunun Gizlenmesi

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere SharePoint Online üzerinde liste veya doküman kütüphanelerinin modern görünüm yapısında yer alan yeni ekleme butonunun nasıl gizleneceğinden bahsedeceğim.

Burada gördüğünüz gibi yeni ekleme butonunu tüm sayfaya kapatmak ya da özelleştirmek için medern görünümde yeni bir özellik geldi.

Bunun için sayfanın sağ tarafında yer alan görünüm dropdown “All Documents” tıklıyoruz bu custom listelerde “All Items” olarak görünmektedir. Ona tıklayıp açtığımız da alt tarafta “Format current view” seçeneği çıkacaktır ve ona tıkıyarak sağ popup açılmasını sağlıyoruz.

Açılan sağ popup kısmında en altta yer alan “Advanced mode” seçeneğine tıklayarak gelişmiş modu aktif hale getiriyoruz.

Bu özellik ile birlikte bize bir JSON editör açacak ve burada yer alan json kodu silerek aşağıdaki json kodu oraya ekliyoruz. Burada üst kısımda yer alan “Choose layout” kısmında “List” seçili olduğundan emin olmamız gerekiyor.

Bu düzenlemelerden sonra altta yer alan “Save” butonu ile değişikliklerimizi kaydediyoruz.

Yukarıda da göreceğiniz gibi bahsettiğim adımları sorunsuz şekilde tamamladığınız zaman yeni butonunun gizlendiğini göreceksiniz.

Burada tabi sadece yeni butonu değil diğer butonlar içinde bu tarz işlemeler yapabilirsiniz. Bunun için json içerisinde yer alan parametrelere hakim olmanız gerekmektedir. Bu parametrelere ve özelliklerine de başka bir yazımda değiniyor olacağım.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir