İçeriğe geç

SharePoint Online Sol Menü İsimlerinde Emoji Kullanımı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sharepoint online üzerinde basitçe yapabileceğiniz ve tasarımınıza da ufak bir değişiklik katacak bir kullanım göstereceğim 🙂

SharePoint Online tasarımında default olarak gelen sol menüyü kullanıyorsanız ve burada ufak değişiklikler yapmak için başlık yazılarına emoji katarak basitçe bir değişikliğe gidebilirsiniz.

Bunun için menünün altında yer alan “Edit” linkine tıklayarak linkleri düzenleme ekranını açıyoruz.

Daha sonra düzenlemek istediğiniz linkin sağ tarafında yer alan üç noktaya tıklayarak açılan küçük menüden “Edit” tekrar tıklıyoruz.

Daha sonra da açılan düzenleme popup kısmında “Display name” yazan isim alanına gelerek imlecimizi emoji ekleyeceğimiz yerde olacak şekilde getirdikten sonra klavyeden “Windows” + “.” (nokta) tuşlarına bastığınız zaman emoji popup gelecektir.

Burada ben ismimin başına gülücük emojisi koydum ve geldikten sonra eğer tekrar başka bir yerede ekleyecek isek tekrar aynı işlemi yaparak ekleyip tamamladıktan sonra da alttaki “OK” butonu ile değişikliğimizi kaydediyoruz.

Kaydetme işleminden sonra menü düzenleme ekranına tekrardan geleceğiz ve burada emojimizin geldiğini de göreceksiniz. Bu kısımda da altta yer alan “Save” butonu ile menü düzenleme işlemimizi tamamlayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

Eğer bu kısımı atlarsanız ve bir önceki kaydetme kısmında güncelleme tamamlandı der ve kapatırsanız değişikliğiniz yansımayacaktır. O yüzden yukarıdaki görselde yer alan menü düzenleme adımındaki değişiklik kaydetme işlemini de yapmanız gerekmektedir.

Tüm adımları tamamladıktan sonra tüm kullanıcılarınıza bu emojilere görünecek şekilde yansıyacaktır. Tabi bu emoji ekleme özelliğini menü dışında da bir çok yerde kullanabilirsiniz.

Kategori:SharePoint

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir