İçeriğe geç

Microsoft 365 Teams Uygulamasında Şirket Geneli İçin Toplantı Arkaplan Görseli Yükleme

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Microsoft 365 teams uygulamasında yer alan toplantı arka plan görsellerini nasıl yöneteceğiniz ve bu görsellere şirket genelinde nasıl yenilerini ekleyebileceğinizi göstereceğim.

Kurumsal bir firmasınız ve şirket toplantılarında çalışanlarınıza arka plan görseli olarak şirketinize özel ve şirketinizi yansıtacak yaratıcı arka plan görselleri kullandırmak isteyebilirsiniz.

Teams toplantısına girdiğiniz zaman sağ üst köşede yer alan üç nokta sembolüne tıkladığınızda gelen popup menüde yer alan “Background effects” yani “arkaplan efektleri” seçeneğine tıkladığınız zaman sağ kısımda tam boy bir popup açılarak sistemde var olan görseller gelecektir.

Burada yer alan görsellerden birini seçerek isterseniz “Preview” diyerek görseli kullanmadan hemen butonların üstünde nasıl görüneceğine bakabilir ya da “Apply” diyerek var olan görseli kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu aşamada yapacağımız eklemeler tüm kullanıcılar için bu kısımdaki galeriye gelecektir.

Bunun için ilk olarak Microsoft 365 Teams admin adresi olan https://admin.teams.microsoft.com adresine giderek giriş yapıyoruz.

Burada gelen ekranda sol menüde yer alan “Meetings” başlığı altındaki “Meeting policies” seçeneğine tıklayarak toplantı politikalarına giriş yapıyoruz.

Açılan “Meetings policies” ekranında sağ üst tarafta yer alan “Customize meeting images” butonuna tıklayarak toplantı resimlerinin yönetim sayfasına gidiyoruz.

Bu kısımda yer alan baazı özellikler premium hesap ile kullanılabilecek özelliklerdir ama en altta yer alan “Custom meeting backgrounds” başlığı altında yer alan “Custom backgrounds” özelliğini aktif hale getirebiliriz.

Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman hemen altta görsel ekleyebileceğiniz bir “+Add” link butonu gelecektir.

Hemen sağ tarafta tam boy bir popup açılarak görsellerinizi yükleyebileceğiniz bir ekran gelecektir.

Burada başlık altında yer alan açıklamadan en fazla 50 resim yükleneceği ve bu görsellerin yüklenme sırasına göre “Teams Premium” veya “Teams Advanced Communications” lisanslarına sahip olan kullanıcıların görebileceğini yazmaktadır.

Ekleme butonunun altında ise burada yüklenebilecek görsellerin “JPG” veya “PNG” formatında olabileceği ve boyutunun “360x360px” den küçük, “3840x2160px” den büyük olmaması gerektiği yazmaktadır.

Burada “Add” butonuna basarak istediğimiz sıraya göre istediğimiz kurallara uygun olacak şekilde görselleri yüklüyoruz ve yüklememiz tamamlandıktan sonra altta yer alan “Close” butonu ile yükleme ekranını kapatabiliriz.

En son aşamada ise yukarıda da göreceğiniz gibi özelliği aktif ettiğimiz kısımın altında eklediğimiz görseller çözünürlülük bilgisi, küçük görsel ve isim bilgileri ile listelenecektir. Burada tekrardan ekleme yapabilir seçtiklerinizi silebilirsiniz.

Güncelleme ve eklemelerinizi tamamladıktan sonra “Save” butonuna basarak yaptığınız değişiklikleri tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra tüm şirkette en başta gösterilen teams toplantı galerisinde bu görseller gelecektir.

Gördüğünüz gibi eklediğim sıra ile galerime geldi ve seçtiğim görsel arka plan görseli olarak yüklendi.

Sizde bu yöntem ile kendi şirketinize özel arkaplan görselleri yükleyerek tüm çalışanlarınızın kullanımına sunabilirsiniz.

Kategori:Microsoft Azure ve Microsoft 365

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir