İçeriğe geç

Microsoft O365 Teams Uygulamasında Toplantı Kayıtlarının Silinme Süresini Değiştirme Veya Kapatma

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Microsoft Teams üzerinde toplantı yaparken aldığınız kayıtların belirli bir süre sonra silinmesini yani expiration days policy süresini ayarlamayı veya bunu tamamen nasıl kapatacağınızdan bahsedeceğim.

Bunun için teams admin olmanız gerekmektedir. ilk olarak admin hesabınız ile “Microsoft Teams admin center” adresine https://admin.teams.microsoft.com/ adresine giriş yapıyoruz.

Siteye giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Meetings” seçeneğinin altında bulunan “Meeting policies” tıklıyoruz.

Açılan “Meeting policies” sayfasında “Manage policies” tabında yer alan “Global (Org-wide default)” policy sine tıklayarak onu düzenlemek için açıyoruz.

Açılan policy ayar ekranında ortalara doğru indiğimiz zaman “Recording & transcription” başlığını göreceksiniz.

Burada yer alan “Meetings automatically expire” seçeneğini kapatırsanız eğer kayıtlarınız hiç bir zaman süresi dolmayacak ve expire olmayacaktır. Ama burası açık kalsın ama süresi de daha az veya daha fazla olmasını isteseniz hemen altında yer alan “Default expiration time” süresini güncelleyebilirsiniz. Burada default olarak “120” gelmektedir. Bu değer gün olarak hesaplanmaktadır.

Gerekli ayarlamaları tamamladıktan sonra eğer değişiklik var ise ayarlarda en alt kısımda yer alan “Save” butonu aktif olacaktır ve buradan değişikliklerinizi kaydedebilirsiniz.

Bu yöntem dışında isterseniz direk aşağıdaki powershell scriptini kullanarakta bu özelliği kapatabilir ya da süresini değiştirebilirsiniz.

Burada “NewMeetingRecordingExpirationDays” değerini eğer “-1” olarak tanımlarsanız bu expire süresini kapatacaktir. Bunun dışında da “1” ile 99999″ sayıları arasında bir değer tanımlayabilirsiniz.

Kategori:Microsoft Azure ve Microsoft 365

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir